У пошуках відповіді на це питання багато людей вводяться некоректними поясненнями в оману. Так, іноді можна знайти інформацію про те, що сильно тепле світло, так само як і дуже холодне - згубно впливає на зір. Тобто, призводить до короткозорості та інших проблем. Про білому або нейтральному світлу практично завжди говорять, що воно абсолютно не шкідливе для очей.

Насправді це далеко не так. Якщо розглядати очі з точки зору, вибачте за тавтологію, зору, ))) то колірна температура на нього жодним чином не впливає. «Посадити» сам зір можна, наприклад, якщо довго читати друкований текст при тьмяному світлі лампи розжарювання. Ключовим тут є слово «тьмяний», тому, якщо світло буде холодне або навіть нейтральним, але слабким - погіршення зору при такому його використанні гарантовано.

Однак очі - це не тільки зір. Через цей орган багато інформації отримує не тільки мозок, але і ті частини нервової системи, які відповідають за відчуття комфорту, концентрацію, стомлюваність і так далі. Так ось, якщо розглядати очі з цієї точки зору, то колірна температура відіграє величезну роль. Розглянемо в загальних рисах - за яким принципом це все працює.

При знаходженні в приміщенні з теплим освітленням створюється відчуття комфорту. Людина краще розслабляється в такій обстановці. Холодне світло, рівно навпаки, збуджує нервову систему, сприяє короткочасної концентрації уваги, спонукає на активні дії. Однак таке освітлення швидко стомлює. Нейтральне світло - в усіх відношеннях нейтральний. Він найкращим чином поєднується з нервовою системою і органами зору людини, оскільки саме під такою світло люди пристосовувалися протягом невідомо скільки тисяч чи мільйонів років.

Висновок - для очей найкращим є нейтральне світло. Однак, теплі відтінки сприяють розслабленню і відпочинку. Холодне світло - здатний різко підвищити продуктивність, поліпшити концентрацію уваги. Але ненадовго, оскільки швидко стомлює.

Це важливо! На погіршення зору і надмірне нервове збудження дуже сильно впливають так звані пульсації джерела світла. Так, наприклад, дешеві люмінесцентні і світлодіодні лампи мерехтять з подвоєною мережевий частотою в 100 Гц. Візуально людина не замітає мерехтіння з настільки високою частотою. А ось нервова система - «помічає». Як точно впливають на здоров'я ці самі пульсації, поки досконально не вивчено. А ось те, що при такому світі людина швидше втомлюється, це доведено. А раз швидко втомлюється організм, значить він піддається підвищеному навантаженні, що зі зрозумілих причин є причиною зниження його ресурсу. Тому, вибираючи джерела теплого або холодного світла в своє житло, відмовтеся від покупки дешевих «енергосберегаек» і світлодіодних ламп. А ось якісні купувати дуже навіть рекомендується - завдяки фільтрам вони не мерехтять, дають рівне світло бажаного відтінку, і електроенергії споживають небагато.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»