Нестача вітаміну А може призвести до виникнення куряча сліпота - розладу зору, при якому пропадає здатність бачити в сутінках.

Проте це не означає, що потрібно налягати на моркву. Вітамін А міститься не тільки в ній. Наприклад, в батат або листової зелені (шпинат, кучерява капуста) його навіть більше. Крім того, не варто чекати, що морква допоможе поліпшити зір.

«Вітамін А корисний для очей, але це не означає, що він повністю зцілить ваш зір, - каже Ребекка Тейлор (Rebecca Taylor), представник Американської академії офтальмології. - Якщо ви носите окуляри або лінзи, відмовитися від них не вийде ».

Є і ще одне але. Вітамін А - жиророзчинний вітамін, тому він повинен надходити в організм разом з жиром. Тільки тоді він повністю засвоїться. Якщо просто з'їсти сиру моркву, організм не отримає користі.

Для здоров'я очей Ребекка Тейлор рекомендує готувати салат зі шпинату і кучерявою капусти, червоного солодкого перцю, мигдалю і моркви. Все це важливі джерела вітамінів A, E і C, необхідних для очей. Якщо заправити такий салат олією, жиророзчинні вітаміни A і E краще засвояться. Ще в нього можна додати варені яйця: в них є і корисні каротиноїди, і жири. Також не забувайте є червону рибу: в ній міститься цинк, теж необхідний для здоров'я очей.

Дослідники пояснили позитивний вплив какао на зір тим, що у добровольців завдяки флавонолів і теоброміну (алкалоїд, який стимулюють центральну нервову систему, подібно до кофеїну) тимчасово покращився увагу і обробка візуальної інформації мозком.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»