Зір людини може залежати від багатьох речей: спадковість, захворювання очей, цукровий діабет і проблеми зі щитовидкою, постійний вплив на очі токсичних речовин, а також харчування. Вчені з Мадридського університету (Іспанія) радять включити в раціон какао, оскільки цей смачний напій покращує гостроту зору.

Фахівці вивчили вплив на зір двох дієтичних поліфенолів: флавонолів какао і антоціанів червоних ягід. Перед початком дослідження всі учасники пройшли обстеження очей, щоб виключити наявність будь-яких патологій, які можуть спотворити результати. В ході експерименту добровольці спочатку випивали склянку молока, потім молоко з додаванням какао-порошку, а потім молоко з додаванням ягід. Через три години після вживання молока з какао і ягодами за допомогою аналізів був оцінений рівень поліфенолів в організмі випробовуваних. Після дослідники виміряли гостроту зору учасників. Для цього літерні таблиці були розміщені в чотирьох метрах від людей в різних умовах освітлення.

Результати роботи вчених, опубліковані в Journal of Functional Foods, показали, що вживання всього 2,5 грамів чистого натурального какао-порошку покращує гостроту зору у здорових молодих людей і в денний час. На адаптацію зору в темряві і гостроту зору в умовах низької освітленості не вплинули ні флавоноли какао, ні антоціани червоних ягід.

Дослідники пояснили позитивний вплив какао на зір тим, що у добровольців завдяки флавонолів і теоброміну (алкалоїд, який стимулюють центральну нервову систему, подібно до кофеїну) тимчасово покращився увагу і обробка візуальної інформації мозком.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»