Нерідко люди з поганим зором відмовляються від занять спортом, боячись нашкодити собі ще більше. Але деякі вважають, що фізична активність, навпаки, може відновити здоров'я очей і повернути ідеальні показники. Чи так це насправді і якими видами спорту можна займатися навіть при «мінусі»

Фізичні навантаження не тільки зміцнюють організм, роблять його міцніше і витривалішими, але і покращують кровообіг в організмі. Це призводить до насичення тіла киснем, підвищення тиску і викиду адреналіну. В результаті, життєвий тонус підвищується, згладжуються наслідки стресу і тривалого напруги, які ми відчуваємо протягом дня.

Спорт - це хороша профілактика і можливість зміцнити і поліпшити зорові функції. Головне, щоб фізичні навантаження були помірними. Якщо ж захворювання вже діагностовано, варто більш відповідально підходити до вибору виду спорту.

Якщо у вас проблеми із зором, варто виключити контактні види спорту. У разі черепно-мозкової травми сітківка ока може розірватися або відшаруватися. Те ж саме може статися, якщо ви піднімаєте тяжкості. Тому до силових тренувань потрібно підходити з особливою обережністю.

Якщо у вас є патологія очей, постарайтеся не займатися:

- боротьбою;
- баскетболом;
- волейболом;
- великим тенісом;
- футболом;
- сноубордингом.

Якщо зорові порушення виражені сильно, варто уникати активності з перепадами тиску. До таких відносяться:

- дайвінг;
- альпінізм;
- дельтапланерний спорт;
- стрибки з парашутом.

При поганому зорі краще віддати перевагу бігу, плавання, ходьбі, йоги, гімнастики та велоспорту. В ході такої активності пульс не підвищується різко, а навантаження на організм відносно низька. Подібні заняття дозволяють розслабитися і відпочити, а також не мають вікових і професійних обмежень.

Можна відмінно тренувати очні м'язи, якщо грати в м'яч або бадмінтон. Концентрація на предмет - м'ячі або воланами - дозволяє поперемінно розслабляти і напружувати очі.

Якщо ви плаваєте в басейні і при цьому носите контактні лінзи, зніміть їх на час занять. Мікроби, які населяють воду, можуть викликати інфекцію. Краще використовувати плавальні окуляри з діоптріями.

Займаючись гірськолижним спортом, постарайтеся максимально захистити очі за допомогою маски. Так ви вбережете їх від гілок, а пекучі сонячні промені і опади не будуть відволікати від улюбленої розваги. Якщо ви катаєтеся в сонячний день, лінзи повинні відсікати не менше 95% ультрафіолетових променів. Навіть в туманну погоду і снігопад можна обпалити сітківку, тому не нехтуйте заходами безпеки.

Діти, які займаються спортом професійно, можуть носити спеціальні нічні лінзи. Одягати їх днем ​​не потрібно - корекція відбувається в нічний час.

Якщо ви відчуваєте незручності при заняттях спортом в окулярах або лінзах, зверніть увагу на лазерну корекцію зору, яку я раджу і дорослим, і дітям. Перед проведенням лазерної корекції зору, втім, як і перед будь-яким хірургічним втручанням, необхідно пройти повне медичне обстеження.

Пам'ятайте, що навіть звичайні прогулянки на свіжому повітрі будуть сприяти поліпшенню здоров'я в цілому і очей зокрема. Малорухливий спосіб життя супроводжується уповільненням кровопостачання, в тому числі і органів зору. У підсумку, це призводить до падіння зору. Спорт робить істотний вплив на стан очей, однак при грамотному підході воно буде виключно позитивним.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»