Біонічне око дозволило пацієнтці бачити світ у вигляді малюнка з підсвічених точок. Розподільна здатність зображення була низьким, однак цього виявилося достатньо, щоб розрізняти букви і людей. Слідом за першою пацієнткою бионичні очі отримають ще п'ять добровольців, які страждають від сліпоти.

Бернадетта Гомес втратила зір 16 років тому. Однак нові технології повернули їй можливість бачити - хоча б на деякий час. Жінка, історію якої розповів MIT Technology Review, стала учасником експерименту по створенню біонічного ока.

Незвичайний пристрій було розроблено іспанським нейроінженером Едуардо Фернандесом, співробітником Університету Мігеля Ернандеса. Воно складається з декількох частин. Перша з них - окуляри, оснащені камерою. Сигнали від них йдуть до комп'ютера, де перетворюються в електричні імпульси і відправляються за допомогою кабелю до спеціального порту. Порт вводиться в задню частину черепа і взаємодіє з імплантами в зоровій корі головного мозку.

Бернадеті Гомес тестувала пристрій протягом шести місяців. Протягом цього терміну вона чотири рази на тиждень відвідувала лабораторію, щоб оцінити якість зору і загальне самопочуття. За словами Бернадетт, вона бачила світло в низькій роздільній здатності, у вигляді світних точок. Однак цього було достатньо, щоб ідентифікувати букви і людей, а також грати в просту комп'ютерну гру, яка нагадує Pac-Man.

Після закінчення експерименту дослідники з команди Фернандеса видалили імплант з мозку Бернадетт. Тепер на них чекають більш масштабні випробування. Наприклад, потрібно протестувати технології, які дозволять уникнути руйнування імплантатів в організмі. У найближчі роки "бионические очі" отримають ще п'ять чоловік, які страждають від втрати зору.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»