У багатьох людей в старості починає слабшати слух і зір, часом навіть одночасно. Згідно з новим дослідженням учених з Кангвонского національного університету (Південна Корея) втрата функцій обох органів почуттів може підвищити ризик розвитку деменції і сильного погіршення когнітивних здібностей через роки.

У дослідженні корейський фахівців взяли участь 6 520 осіб у віці від 58 до 101 року. Порушення зору визначалися за допомогою анкети, в якій запитували про використання окулярів. Зір оцінювалося учасниками як нормальний, ослаблений але дозволяє дивитися газети або телевізор без окулярів, що не дозволяє дивитися газети або телевізор без окулярів або повністю відсутній. В результаті 932 людини мали нормальний зір, 2957 осіб мали порушення зору. 

Кожні два роки протягом шести років фахівці оцінювали мислення і пам'ять людей за допомогою тесту, який включав запам'ятовування слів і розпізнавання. Потім вони проаналізували взаємозв'язок між порушенням  зору і деменцією.

Результати роботи вчених, опубліковані в журналі Neurology, показали, що протягом шестирічного періоду спостереження у 245 осіб розвинулося недоумство. У групі з обома порушеннями слабоумство розвинулося у 146 учасників. Після поправки на такі чинники, як стать, освіта і дохід, дослідники виявили, що у групи з порушенням зору ймовірність розвитку деменції була в два рази вище, ніж у групи без порушень. 

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»