Багато аспектів звичного способу життя можуть негативно вплинути на здоров'я очей і погіршити зір. Якщо ви хочете надовго зберегти можливість добре бачити, варто уважніше ставитися до деяких звичок у їжі, роботі або дозвіллі.

Ось кілька простих, але ефективних способів зберегти зір на довгі роки, а також захистити очі від травм.

Переконайтеся, що отримуєте достатню кількість вітаміну А
Багато хто напевно чув, що морква корисна для наших очей. Все тому, що вона багата на вітамін А, який допомагає сітківці взаємодіяти з нашим мозком. Клітини в сітківці ока сприймають світло і посилають в мозок сигнал, що інтерпретує те, що ви бачите. Основна речовина, що відповідає за цей сигнал і створює його, - це вітамін А. Цим вітаміном багаті морква, гарбуз, солодкий перець, яловича печінка, риб'ячий жир, ікра, шпинат, брокколі і так далі. Лікарі рекомендують їсти продукти, багаті вітаміном А, хоча б три рази в тиждень, щоб запобігти захворюванням очей.

Не паліть
Сигаретний дим, а також токсини що в ньому містяться можуть пошкодити сітківку ока і викликати дегенерацію жовтої плями - захворювання, через яке поступово втрачається центральний зір. Це пов'язано з тим, що куріння знижує кількість кисню, що поступає в сітківку, і пошкоджує крихітні кровоносні судини в оці.

Не забувайте про захисні окуляри
Коли ви виходите на сонце без сонцезахисних окулярів, ваші очі піддаються впливу ультрафіолетових променів, які можуть пошкодити рогівку. Але будьте уважні при виборі окулярів: не всі з них корисні, оскільки деякі не фільтрують УФ-промені. Не забувайте про захисні окуляри і під час роботи з хімікатами, деревиною, металами, а також фізіологічними рідинами, щоб запобігти травмам очей.

Слідуйте правилу «20-20-20»
Тривале спостереження за екраном комп'ютера або телевізора не завдає дуже великої шкоди очам, але воно часто викликає втому очей, тимчасове затуманення зору і запаморочення. Тому варто робити перерви в роботі з екранами, використовуючи простий метод під назвою «20-20-20». Цей метод допомагає знизити навантаження на очі під час роботи за комп'ютером. Щоб виконувати його, необхідно виконувати наступні дії:

- кожні 20 хвилин робіть невелику перерву і відводите погляд від екрану;
- під час цієї перерви знайдіть об'єкт на відстані не менше 20 футів (приблизно шість метрів) від вас;
- дивіться на об'єкт протягом 20 секунд і тільки після цього знову повертайтеся до роботи за комп'ютером.


Слідкуйте за рівнем цукру в крові
Контроль рівня цукру в крові, а також артеріального тиску і холестерину може допомогти знизити ризик розвитку деяких захворювань очей, а також діабету. Діабет становить серйозний ризик для вашого зору, тому що він послаблює кровоносні судини по всьому тілу, в тому числі і в сітківці ока. Згодом судини настільки пошкоджуються, що не переносять достатньої кількості кисню і поживних речовин для живлення сітківки, і деякі з її клітин просто вмирають. Якщо у вас вже є діабет, вам слід регулярно відвідувати офтальмолога для перевірки зору.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»