Операція по корекції зору з кожним роком стає все популярнішою. Повернути хороший зір тепер можна майже в будь-якому місті і за доступною ціною.

Незважаючи на популярність, навколо цієї операції накопичилося багато міфів, які заважають прийняти рішення багатьом з тих, хто мучиться з лінзами та окулярами. Ми поговорили з лікарем вищої категорії, офтальмохірургом Сергієм Нікуліним, який розвіяв найпопулярніші страхи про корекцію зору.

Чи правда, що корекцію зору можна робити лише раз у житті? Виходить, що поспішати з операцією не варто, якщо хочеш, щоб хорошого зору «вистачило» надовго?

При необхідності лазерна корекція зору може проводитися неодноразово. Але це залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Головною з них є товщина рогової оболонки. Вона повинна становити не менше 480-500 мкм, щоб можна було проводити операцію.

І звичайно, не можна забувати, що процедура протипоказана пацієнтам з катарактою, глаукомою, цукровим діабетом, запальними, інфекційними та іншими захворюваннями, а також дітям до 18 років.

Причини для проведення повторної корекції можуть бути різними. Часто до неї вдаються пацієнти, які зробили операцію давно із застосуванням застарілих на сьогоднішній день технологій.

Зараз сучасні методики дозволяють, як правило, зрізати тонкий шар рогівки, тому при необхідності операцію можна буде повторити ще через кілька років.

Існує думка, що після корекції зору жінкам доведеться робити кесарів розтин, так як в пологах зір може знову впасти. Це черговий міф?

Лазерну корекцію дійсно не варто робити жінкам під час вагітності та годування груддю. Нестабільний гормональний фон в ці періоди може негативно вплинути на результати операції і знизити її ефект.

Але раніше проведена лазерна корекція ніяк не впливає на стан очей при пологах.

Тому майбутній мамі необхідна консультація офтальмолога, під час якої особливо пильну увагу треба звернути на стан сітківки ока.

Також після операції рекомендується на кілька місяців утриматися від планування вагітності, щоб знизити навантаження на очі.

Багато хто боїться, що під час корекції зору великий ризик осліпнути. Це так?

Лазерна корекція зору - абсолютно безпечна і результативна процедура. Ризики при її проведенні можуть виникнути тільки в тому випадку, якщо операцію проводить некваліфікований спеціаліст або використовується застаріле обладнання.

На форумах часто пишуть, що після корекції зору потрібно довгий період відновлення, так як можуть боліти очі. Також доведеться відмовитися від занять спортом, роботи за комп'ютером і водіння.

Звичайно, після лазерної корекції необхідно мінімізувати навантаження на очі і організм в цілому: уникати фізичних активності, відвідування сауни і басейну, протягом декількох днів краще не користуватися комп'ютером. Але це не вимушені заходи, вони носять профілактичний характер.

Як правило, вже через тиждень пацієнти і зовсім забувають, що зробили операцію, так як дискомфорт відсутній.

Сьогодні завдяки розвитку технічних можливостей і медичних компетенцій фахівців лазерна корекція дозволяє людині повернутися в працездатний стан вже на наступний день після процедури.

Операція займає не більше півгодини, після чого лікар проводить ретельний огляд, і пацієнт відправляється додому. Так, протягом дня зір може вести себе нестабільно, поки очі звикають до змін. Але в більшості випадків людина відчуває поліпшення відразу ж після операції.

Лікарю, багато хто боїться, що операція по корекції зору не гарант того, що через пару років зір знову не погіршиться. Це правда, що зір може «впасти»?

На довгостроковість результату впливає кілька речей. В першу чергу, це діагностика. Саме вона дозволяє виявити ті патології, порушення і індивідуальні особливості ока пацієнта, від яких буде залежати ефект операції.

Але вирішальну роль, звичайно, відіграють технології, які застосовує фахівець. Найбільш сучасні з них, такі як Femto-LASIK, персоналізована корекція Femto Super LASIK або ReLEx SMILE дозволяють проводити максимально безпечні операції з найбільш якісним і довгостроковим результатом.

Але не варто забувати, що після лазерної корекції очі не стають невразливими. Пацієнту після операції, так само як і людині з ідеальним зором від народження, необхідно піклуватися про здоров'я своїх очей. Головним чином це стосується організації робочого часу і відпочинку, а також дотримання правил гігієни.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»