Віртуальна реальність підступає з усіх боків, і вже зараз VR-окуляри і приставки не здаються нам чимось незвичайним. Але чи не псує такий девайс наш зір?


Офтальмохірург, доктор медичних наук, професор Ігор Азнаурян, розповів, наскільки безпечні такі технології.

Офтальмолог розповів, що тривале носіння окулярів віртуальної реальності викличе так звані астеонопічні скарги, які виникають через напругу акомодації. Акомодація - це здатність очі фокусуватися на різних відстанях, конкретно - на близьких.

У житті ми можемо відчувати це і без використання 3D-окулярів, коли, наприклад, дуже довго працюємо за комп'ютером, через що потім виникають головні болі або до вечора погіршується зір. Це і є так звані астеонопічні скарги.

Так ось, VR-окуляри викликають їх значно швидше, ніж монітор комп'ютера. А якщо VR окулярами довго користується людина, наприклад, з астигматизмом, то ефект буде ще неприємніше і настане набагато швидше.

VR-окуляри дітям не іграшка
У дитини зорова система ще не розвинена, і таке надмірне зорове навантаження, як носіння VR-окулярів, може призводити до прогресування хвороб, в тому числі короткозорості. Короткозорість - якраз те захворювання, яке викликане підвищеним, надмірним навантаженням на дитячий зір на близькій відстані.

Чим більше навантаження поблизу, тим швидше зростає короткозорість, тим раніше вона з'являється, то більших цифр вона досягає. Окуляри віртуальної реальності дуже сильно цьому сприяють, і тому небажано, щоб ними користувалися діти з короткозорістю або діти, у яких є спадкова схильність до короткозорості.

Якщо ж у дитини косоокість, то окуляри віртуальної реальності його наврядчи зацікавлять, так як він не отримає бажаного 3D-ефекту: для цього необхідний повноцінний бінокулярний зір, тобто зір двома очима.

Віртуальне майбутнє
Віртуальні окуляри - прекрасний винахід, причому це аж ніяк не даремна іграшка. Наприклад, першими його потенціал побачили дизайнери та архітектори: VR-окуляри дозволяють відразу побачити, як буде виглядати будинок або кімната після ремонту, перепланування і т. Д.

Ще віртуальні окуляри використовуються в якості методичного матеріалу для навчання лікарів-офтальмологів. Так вони можуть в режимі 3D подивитися своїми очима, як бачать наш світ пацієнти з проблемами із зором.

Глибоке усвідомлення тих труднощів, з якими щодня бореться пацієнт, допомагає лікареві точніше зрозуміти його потреби і призначити лікування.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»