Команда вчених з Університетського коледжу Лондона розповіла про свій новий експеримент. Фахівці вирішили з'ясувати, як можна зупинити вікову втрату зору без застосування хірургічного втручання.

Відомо, що з віком зір починає поступово погіршуватися, і це природний процес, тому що знижується чутливість сітківки. Вчені з'ясували, що частково за сприйняття кольорів відповідають мітохондрії, функції яких згодом слабшають.

Автори нового дослідження вирішили повернути старіння назад і поліпшити якість сітківки. Грунтуючись на попередніх дослідженнях, які показали, що вплив глибокого червоного світла довжиною хвилі 670 нм покращував функцію фоторецепторів сітківки тварин і комах, фахівці вирішили перевірити цей спосіб на людях.

Нагадаємо, що мітохондрії мають здатність поглинати світло. Якщо впливати на них в діапазоні від 650 нм до 100 нм, то вони зможуть виробляти набагато більше енергії. Щоб це перевірити, фахівці запросили 24 чоловіків і жінок у віці від 28 до 72 років, у яких не було діагностованих захворювань очей.

До експерименту у всіх перевірили чутливість рецепторів сітківки, а потім запропонували протягом двох тижнів три хвилини в день витрачати на спеціальну терапію. Вона полягала в тому, що добровольцям потрібно було дивитися на темно-червоний промінь світла 670 нм світлодіодного ліхтарика.

Після експерименту вчені ще раз перевірили чутливість рецепторів. Виявилося, що у учасників старше 40 років зір покращився, і вони змогли розпізнавати кольори на 20% краще. У молодих добровольців особливих змін не відбулося.

Вчені припускають, що таку просту і дешеву терапію можна використовувати для профілактики функції зору для людей у ​​віці.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»