За півроку пандемії вчені з'ясували багато про новий коронавірус. Наприклад, стало відомо про шляхи передачі вірусу, способах лікування COVID-19, а також про ускладнення, які найчастіше виникають у перехворілих.

Це може бути втрата смаку та нюху, проблеми з диханням і серцем. «Рідус» поспілкувався з офтальмологом і з'ясував, чи робить коронавірус якийсь негативний вплив на наші очі.

Окуліст уточнив, що на здоров'я очей можуть вплинути препарати, які використовуються для лікування вірусного захворювання. Наприклад, ряд препаратів мають побічну дію, що позначається на якості зору. Зокрема, вони впливають на здатність очей фокусуватися на різно віддалених предметах.

Також не варто забувати, що очі є вхідними воротами для різних інфекцій, в тому числі COVID-19. За різними даними, в 5 - 7% випадках це захворювання починається у вигляді коронавірусного кон'юнктивіту.

При попаданні вірусу на поверхню очей можуть розвиватися різні запалення, наприклад, кон'юнктивіт. Далі інфекція поширюється по спадним шляхах, підвищується температура, збільшуються лімфатичні вузли, з'являється кашель, бронхіт, пневмонія та інші симптоми коронавирусу.

Вплив COVID-19 безпосередньо на органи зору до кінця не вивчено, але Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що запальні процеси очей є частими симптомами зараження. Тому в громадських місцях рекомендується носити не тільки маски і рукавички, а й окуляри.

Деякі пацієнти відзначають розвиток захворювань органів зору не тільки під час, але і після лікування від коронавирусной інфекції. Найвідоміший випадок стався з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, зір якого погіршився після перенесеного COVID-19. Причиною ускладнень може бути зниження згортання крові, що призводить до утворення мікрокро крововиливів і мікротромбозів.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»