Команда дослідників з Університету Рочестера опублікувала дослідження, в якому розповіла, від чого може залежати гострота зору. Виявилося, що не тільки спадковість, травми і неправильне освітлення можуть вплинути на передчасну втрату зору.

Мимовільні мікросокращенія очей називаються фіксаційні рухах очей. Раніше вважалося, що вони не грають суттєвої ролі в процесі зорового сприйняття, проте нові дослідження показують, що ці рухи очей подають мозку сигнали, які безпосередньо впливають на якість нашого зору.

Щоб перевірити цю гіпотезу, американські вчені запросили добровольців з ідеальним зором. Протягом декількох годин вчені тестували їх зорові здібності і перевіряли здоров'я очей стандартними медичними способами, наприклад прочитати літери на таблиці Снеллена.

Спочатку учасників помістили в шести метрах від екрану, щоб вони могли точно назвати букви мінімум на восьмому рядку. Вчені уточнили, що це нормально для зору рівня 1,0.

На наступному етапі добровольців теж попросили сконцентруватися на таблиці, але на цей раз вчені злегка її переміщали, щоб поспостерігати за микродвижениями очей учасників.

Поки що вчені не поспішають робити заключні висновки, але припускають, що на основі зібраних даних можна розробити терапію, поліпшує пильність у людей з короткозорістю і далекозорістю.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»