Раки-богомоли - фантастичні істоти, що володіють багатьма феноменальними здібностями. У їх числі і найдосконаліший зір на Землі, секрет якого нарешті відкрився дослідникам. У раків-богомолів, також відомих просто як «ротоногі», безліч дивовижних здібностей. Мало того, що ці членистоногі розміром з палець є одними з найбільш грізних морських хижаків, так ще й зір у них по-справжньому фантастичний. Крім звичного нам спектра, вони також можуть бачити ультрафіолетове і навіть поляризоване світло.

Довгий час дослідники не могли зрозуміти, як крихітний мозок раків-богомолів може обробляти таку складну візуальну інформацію з безліччю деталей. Використовуючи різні методи мікроскопії, вчені зі Швеції, США та Австралії проаналізували набір структур в нервовій системі тварини, щоб краще зрозуміти, як працює його зоровий апарат.

До речі, з 450 відомих науці видів раків-богомолів жоден не схожий на раку. І навіть на богомола. По суті, вони куди більш тісно пов'язані з крабами або лобстерами, однак у всіх видів є одна загальна особливість - дивно складні очі. Їх призначення також до сих пір неясно: можливо, крім зору, очі дозволяють ротоногих обмінюватися сигналами або залучати партнерів для спаровування.

У людини є лише кілька типів світлочутливих рецепторів, які забезпечують нам пікову чутливість всього в трьох частинах ЕМ-спектра. Але навіть з таким обмеженим інструментарієм ми можемо розрізняти до 10 000 000 відтінків кольору. Однак складно навіть уявити собі, яким постає світ в очах рака-богомола - адже у нього понад два десятки фоторецепторів, які дозволяють захоплювати навіть УФ-випромінювання і циркулярно поляризоване світло.

Кожне око не тільки рухається на стеблині незалежно від іншого, але ще і надає своєму господареві повну 3D-картинку. Ймовірно, секрет такої складної зорової системи криється в т.зв. ниркоподібна тілі - зборам нервових клітин в формі людської нирки, яке є в кожному очному стеблинці. Його виявили у безхребетних понад століття тому, але вчені досі не розуміють його функції.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»