У блозі про компанію Samsung під назвою SamMobile недавно була викладена заявка на патент контактних лінз з вбудованою камерою, датчиками і дисплеєм.

Це вже не перший раз, коли технологічний гігант робить спробу зробити щось для наших очей - в 2014 році Google представила проект по створенню розумних контактних лінз, а в 2015-му отримала патент на створення лінз на сонячних батареях. Наступна хвиля появи подібних пристроїв може статися через багато років, але вже зараз ніхто не сумнівається в їх величезний потенціал.

Лікар в ваших очах краще, ніж лікар в кишені. Популярність фітнес-трекерів не дасть збрехати - нам подобається збирати дані про власне здоров'я. Однак існуючі зараз технології досить обмежені.

Наші смартфони і додаткові пристрої можуть видавати звукові сигнали, вібрувати і захаращувати пам'ять інформацією про пройдені кроки і частоту серцебиття. У той же час мікрочіп і датчик, закріплені на оці, зможуть вимірювати рівень глюкози і лакріглобіна, дозволяючи не тільки стежити за рівнем цукру в крові, але і за ходом ремісії деяких видів раку, повідомляється в доповіді Technology Review.

Томас Квінн, глава відділу контактних лінз в Американської асоціації оптометрії, бачить подібні лінзи і як інструмент для доставки ліків. Лінзи могли б подавати медикаменти прямо в очі, зробивши незручні очні краплі пережитком минулого.

У доповіді Technology Review йдеться, що розумні лінзи, можливо, зможуть автоматично налаштовувати фокусування. Це означає, що форма лінз буде змінюватися в залежності від того, куди ми дивимося.

Розумні лінзи можуть зробити розумні годинник марними. Творці носяться пристроїв обіцяли нам можливість відірватися від смартфонів і все одно залишатися в курсі всіх повідомлень. В реальності ми отримали просто додаткові гаджети, з яким все так же возимося. Розумні контактні лінзи, оснащені вбудованими камерами, датчиками і антенами, роблять ці громіздкі некрасиві пристрої зайвими.
Не потрібно буде вдивлятися в дрібні символи на екрані браслета. Розумними контактними лінзами можна буде керувати за допомогою рухів очей, а вся потрібна інформація буде прямо перед очима завдяки вбудованому проекційному дисплею.

Можливо, ми знову почнемо цінувати побачення в реальному житті. Раз вже мова зайшла про погляд очі в очі, тут розумні контактні лінзи можуть відкрити нам ще більш реалістичний підхід до спілкування. Бути може, цей пункт ще дуже далекий від реальності, але не тому, що такі технології занадто фантастичні - вони вже існують - а через проблеми захисту приватного життя.

Однак, якщо такі розумні лінзи будуть оснащуватися технологіями сканування осіб, при погляді на людину можна буде дізнатися його ім'я, дату народження і профіль на Facebook. Якщо люди погодяться надати свої дані додатків з підтримкою розпізнавання осіб, можна буде вибирати собі партнерів одним рухом очей. Як Tinder, але в реальному житті. Ви зможете зайти в клуб і пробігти поглядом усіх, хто дав згоду на використання особистих даних, і заодно дізнатися, хто на даний момент вільний і живе недалеко від вас.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»