Питання про те, хто краще водить машину, викликає однаково бурхливі суперечки в будь-якій компанії. Жінки наводять як приклад свою акуратність, чоловіки - швидкість реакції і так далі. Суперечка ця нескінченний і безглуздий. Насправді ми просто водимо машини дуже по-різному. Але про цю різницю дуже корисно пам'ятати, коли ви сідаєте за кермо. Отже, повторимо всім відомий факт: природа створила чоловіка і жінку дуже різними. І водіння машини демонструє ці відмінності особливо яскраво. Щось краще вдається чоловікові, а щось - жінці.

Хто б міг подумати, що навіть наші очі влаштовані настільки по-різному! Так у жінки значно ширше периферійний зір у порівнянні з чоловіком. Історично вона була берегинею вогнища, а тому їй потрібно було одночасно бачити все те, що відбувається в печері (вогонь, діти і т. Д.). Крім того, вже поза житла їй також потрібно мати максимально широкий огляд, щоб вчасно помітити небезпеку, яка загрожує їй та її дітям (наприклад, змію або дикого звіра). Саме тому в мозок жінки була закладена програма, що дозволяє їй дуже добре бачити сектор в не менше ніж 45 градусів з кожного боку голови (тобто в 90 градусів в сумі). Втім, це мінімум, і у дуже багатьох представниць прекрасної статі ефективне периферійний зір досягає 180 градусів (у чоловіків ця цифра рідко перевищує 45 градусів)! Тобто, дивлячись вперед, жінки прекрасно бачать все те, що відбувається збоку.

А це якість, як ви розумієте, просто незамінне при водінні машини. Адже як стверджує статистика, більшість аварій трапляється саме через те, що водії не бачать небезпеки, яка знаходиться якраз збоку від їх машини. До речі, особливо жіночого зору пояснюють і той факт, що в порівнянні з чоловіками середньостатистична жінка-водій значно краще вміє користуватися бічними дзеркалами в машині. Крім того, навіть копаючись в бардачку або змінюючи касету в магнітолі, вона за допомогою свого периферійного зору прекрасно бачить те, що відбувається на дорозі. Більшості чоловіків таке завдання не під силу.

Втім, і у чоловічого зору на дорозі є свої плюси. Зрозуміло, що від нього в стародавні часи було потрібно зовсім інше. Чоловікові як мисливцеві потрібно було зловити оком мета і не випускати її з поля зору, часто на досить далекій відстані. Тобто, з одного боку, його зір еволюціонувало до сильно обмеженого бачення, щоб ніщо не відволікало його від мети. Вчені називають такий тип зору "тунельним". Але при цьому чоловік здатний дуже чітко і ясно бачити предмети, розташовані прямо перед собою, причому на значно більшій відстані, ніж жінка. Тобто, його очі подібні бінокля або підзорної труби.

Виходячи з вищесказаного, чоловік за кермом автомобіля швидше, ніж жінка, помітить перешкода, яка була попереду (зламану машину, аварійну ділянку дороги і т. Д.). А значить, він і швидше відреагує на нього (скине швидкість або перебудується в інший ряд).

Ще одна різниця між чоловічим і жіночим зором полягає в тому, що у чоловіків стомлюваність очей набагато вище, оскільки з зір пристосоване для перегляду вдалину. При необхідності ж побачити якийсь об'єкт поблизу (дзеркало бокового або заднього виду, що рухаються поруч машини, якісь предмети в салоні автомобіля і т. Д.) Воно повинно постійно перефокусуватися. Тому у чоловіка очі під час водіння втомлюються більше, ніж у жінки.

Але на цьому різниця в зорі між представниками різних статей не закінчується. Важливий момент - здатність бачити в темряві. Тут все менш однозначно. Жінка бачить в темряві більше дрібних деталей, але лише в близькому, широкому полі. Але при цьому в темряві вона часто не здатна розрізнити, по якій стороні дороги рухається зустрічний транспорт. У чоловіка подібних проблем не виникає. Крім того, вночі за статистикою набагато частіше трапляються аварії через те, що водій не встигає вчасно помітити будь-які перешкоди на дорозі. Саме в цьому випадку чоловіки з їх здатністю до дальнього бачення виявляються в кращому становищі. Крім того, при кращому просторовому окомір вони можуть точніше визначити місцезнаходження і особливості руху інших автомобілів на нічній дорозі.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»