Гарний зір дозволяє нам бачити і сприймати цей світ у всіх його барвах. Нікому не хочеться перестати розрізняти обличчя близьких людей, не мати можливості розглянути важливий текст, насилу читати улюблені книги або зовсім втратити зір з віком.

Тому починати піклуватися про очі потрібно якомога раніше, і в цьому вам допоможуть наші поради.

Захищайте очі від сонця

Не нехтуйте якісними сонцезахисними окулярами, оскільки ультрафіолетові промені дуже шкідливі для очей. Шкода від променів може бути короткостроковим і тривалим. Короткостроковий шкоду - фотокератит: це запалення рогівки ока через занадто сильного впливу ультрафіолету. Фотокератит супроводжується сильним болем в очах, підвищеним сльозотечею і світлочутливістю, на деякий час навіть пропадає здатність бачити, але поступово зір відновлюється. У важких випадках воно може повністю відновитися тільки через кілька днів. Найчастіше таке запалення рогівки можна отримати на засніжених рівнинах або в горах, тому надягати сонцезахисні окуляри необхідно навіть взимку. До тривалого шкоди від ультрафіолетових променів відносяться - катаракта, помутніння рогівки ока, дистрофія сітківки і навіть рак.

Гімнастика для очей

Частіше робіть просту гімнастику для очей: швидко моргайте очима протягом 10-15 секунд; переводите погляд з однієї точки на іншу - точки повинні знаходитися на різній відстані; повращайте очима в різні боки; закрийте очі і посидьте так одну хвилину (головне, не засніть). Такі вправи відмінно допомагають зняти втому, зменшити напругу і сухість очей.

Відмовтеся від куріння

Куріння негативно впливає на судини, а наше око - це орган з чутливою судинною системою. Речовини, що містяться в тютюновому димі, можуть викликати сильну алергію, кон'юнктивіт, глаукому, катаракту, дистрофію сітківки і атрофію зорових нервів. Довгий стаж куріння може призвести до тютюнової амбліопії - це різке зниження зору, що супроводжується болями при русі очних яблук і сильною світлобоязню. Також досвідчені курці ризикують порушити свою здатність розрізняти кольори.

3воложуйте очі

Придбайте в аптеці зволожуючі краплі для очей. Вони абсолютно безпечні і відпускаються без рецепта. Такі краплі є штучною сльозою і допомагають уникнути синдрому сухого ока.

Робіть перерви в роботі з комп'ютером і смартфоном

Проводячи багато часу перед екраном смартфона або комп'ютера, ви занадто навантажуєте свої очі. Негативними наслідками такої перевантаженості можуть стати - синдром сухого ока, астенопія і короткозорість. Крім того, яскраве синє світло від екрану знижує вироблення мелатоніну і може стати причиною безсоння.

Відвідуйте офтальмолога

Багато проблем зі здоров'ям простіше запобігти, ніж лікувати, і захворювання очей не виняток. Проходьте профілактичний огляд у офтальмолога один раз на рік, особливо якщо ви працюєте в небезпечних для зору умовах (зварювання, спалахи світла, робота з дрібними деталями) або маєте спадкову схильність до захворювань очей.

Снимайте макияж перед сном

Данный пункт в основном касается девушек. Пока вы спите, частички туши для ресниц или подводки попадают внутрь глаза, вызывают раздражение и воспаление и могут стать причиной развития инфекции. Утром вас ждут опухшие веки, лопнувшие сосуды, слезоточивость, сильный зуд и жжение в глазах. Не ленитесь смывать макияж перед сном, если не хотите, чтобы красные уставшие глаза стали вашими постоянными спутниками.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»