Зараз у людей з поганим зором є кілька варіантів: носити лінзи чи окуляри, зробити операцію по корекції зору або залишити все як є. Але у наших далеких предків, які жили в Середньовіччі, такого вибору не було.

Вчені провели цікаву наукову роботу, в ході якої з'ясували, яке було людям з короткозорістю до винаходу перших очок.

Вперше про короткозорість написав Аристотель в 350 році до нашої ери. Вчений вважав, що у людей з такою проблемою занадто довгі очні яблука, тому вони можуть добре бачити об'єкти перед собою, але розібрати об'єкти вдалині для них є проблемою.

Відомо, що перші лінзи для поліпшення зору з'явилися в XIII столітті в Європі. Це були звичайні відшліфовані лінзи, які допомагали людині добре бачити зблизька. Зараз ці лінзи назвали б «окулярами для читання».

Незважаючи на те, що лінзи стали поширюватися по Європі, середньовічні медики ще як мінімум 200 років не знали, як вилікувати короткозорість.

Так як поганий зір - не вирок, цією проблемою в Середньовіччі практично не займалися. Вчені припускають, що через роботи в напівтемряві люди могли вже в підлітковому віці мати величезний «мінус».

Є деякі письмові свідоцтва, які доводять, що короткозорість була проблемою в Середні століття. Навпаки, такі люди дуже цінувалися, адже вони могли працювати з дрібними предметами, переписувати рукописи або займатися ремеслами.

Вчені пояснили, що у людей Середньовіччя просто не було вибору і вони не знали, як уникнути падіння зору. Зараз, маючи доступ до окулістів, лінз або окулярів, можна не боятися сліпоти і вчасно скорегувати погіршення зору.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»