Фахівці з Інституту інтелектуальних систем Макса Планка в Штутгарті представили нову розробку - мікроботів, які допоможуть в лікуванні різних захворювань.

Вчені вже протестували свій винахід і довели, що мікророботи здатні переміщатися і працювати навіть в таких делікатних частинах тіла, як очі. Роботів запустили всередину очного яблука, і за весь час тесту вони не пошкодили щільну і в'язку субстанцію склоподібного тіла.

Щоб не травмувати організм, покриття роботів зроблено з м'якого ковзаючого матеріалу. Вчені пояснили, що, крім пересування і діагностики, роботи можуть «перевозити» лікарські препарати і доставляти їх в потрібні місця. Під час розробки у вчених виникли складності в переміщенні роботів в текучих рідинах зразок крові. Наприклад, внутрішня частина очного яблука має в'язку консистенцію, через яку пристрою не так легко пробратися. Також руху заважають хімічні властивості біополімерів всередині ока.

"Мініатюрні роботи в 200 разів тонші людської волосини, і на одному з їхніх кінців є "свердло" з інертного матеріалу, а на іншому - нанопропеллери шириною 500 нанометрів," - пояснили вчені

Проблема управління роботом зважилася за допомогою додавання в матеріал заліза, яке може реагувати на вплив магнітного поля. Щоб вирішити два завдання, вчені використовували біоматеріал, отриманий з комахоїдних рослин.

"Ідею покриття ми підгледіли у самої природи. Деякі рослини сімейства сарраценієвих мають дуже слизькою поверхнею, щоб ловити комах. Вона схожа на тефлонове покриття сковороди," - поясснили розробники

Таке слизьке покриття дозволило мінімізувати адгезію між біологічної білкової мережею в склоподібному тілі і поверхнею нанороботів. Зараз вчені готуються до тестування роботів в різних частинах організму, а особливо там, де є важкодоступна зона, оточена щільною тканиною.

 

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»